OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Dipol na CB

0 Members a 1 Hosť prehliada túto tému.

Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #10 on: Január 18, 2013, 21:20:07 večer
Marco, tá 1/3 lambda bude mať vňčšiu impedanciu ako 50 Ohm, neviem z hlavy akú ale typujem cca 100 Ohm, ale aj veľkú induktívnu zložku. Všetko záleží od protiváhy, jej dľžky a sklonu.
Citovať
však je to rodiel ked je príjem z 5/8 na 1/2 dipol ako prijem na 5/8 z 1/2dipolu
tam rozdiel nie je, a zisk 5/8 oproti diólu 1/2  je asi 0,5 dB, aby si uchom zaregistroval rozdieľ je nutné mať zisk aspoň 1,5 dB.


Offline Peťo Nová Dubnica

  • Pokročilý
  • ****
    • Príspevky: 463
    • Karma: -73
  • Kto chce hýbať svetom, musí hýbať najprv sebou.
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN98BW
Odpovedať #11 on: Január 18, 2013, 21:27:47 večer
ale tá 1/3 bude pokus o vytvorenie noveho typu antény, ideš do toho semnu ? (3cu)


Offline tomik LE

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 100
    • Karma: 2
    • Zobraz profil
Odpovedať #12 on: Január 18, 2013, 21:32:49 večer
Marco dake dačo som už videl na internete  ;D ;D


Offline 3cu

  • Junior na portáli
  • **
    • Príspevky: 72
    • Karma: 17
  • Vysielaniu sa venujem od 1974
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88rh
Odpovedať #13 on: Január 18, 2013, 21:41:36 večer
Citovať
ale tá 1/3 bude pokus o vytvorenie noveho typu antény, ideš do toho semnu ? (3cu)
Marco, nejdem, pre mňa to nemá zmysel, a mám aktivity ktoré považujem za dôležitejšie. Oceňujem že chceš experimentovať, ono sa dá prispôsobiť všetko, aj klučka od blázninca, beriem to ako celkom dobrý študijný pokus, ale upozorňujem Ťa, nečakaj zázraky. Chce to ale slušné meracie vybavenie = analyzátor, aby si videl reálnu aj imaginárnu zložku impedancie.
Len na vysvetlenie.. mám rozrobené nejaké repliky rádiostaníc pre KVH a začal som písať knihu o rádiostaniciac h 2. svetovej vojny. No a ešte činnosť v KVH ČSLA Piešťany na príprave pracoviska pre rádiomonitorin g a REB