OSCB portál
“ Všetko o CB a PMR ”


We are currently at 0 of our daily target of denny ciel posts.

Poznáte dobré kopce na expedíciu ?

0 Members a 2 Hostí prehliada túto tému.

Offline Krtko BA

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 7
  • Krtko BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #10 on: Marec 09, 2012, 02:19:41 ráno
Na Kamzik sa da vyjst autom vlastne uplne hore... teda uplne nie, lebo hore je veza, ale urcite poznas miesto nad zjazdovkou, kde je parkovisko, lavicky a pekny vyhlad... tak tam ja chodievam so Spajkim... Dokonca aj v zime v poladovici sa dalo... Proste asi o 30m nizsie ako najvyssi bod Kamziku. Co viem, tak to parkovisko je vo vyske par metrov cez 400m.n.m. ... takze ziadny obor ale tak blizko Blavy nic ine nanajdes.


matus.brisuda

  • Guest
Odpovedať #11 on: Marec 09, 2012, 02:20:48 ráno
Ja chodim zasa na homolu mam to totiz takych cc 8km  len dostat sa tam nieje nic take ruzove ako na kolibu... pozeral som cez google earth je to presne 3km strmy slapak do kopca zo zochovej chaty a vystup pred mesiacom mi trval celu hodinu kym som tam dorazil... ale zato vyhlad a podmienky na vysielanie s cimkolvek stoja za to..


Offline Krtko BA

  • Nováčik na portáli
  • *
    • Príspevky: 45
    • Karma: 7
  • Krtko BA
    • Zobraz profil
Odpovedať #12 on: Marec 09, 2012, 02:21:50 ráno
Ja som tam bol raz so Spajkim na celodennom portejbli... Z BA sme vysli do Modry prvym autobusom ktory isiel. Este za uplnej tmy sme vystupili v Modre a vydali sa na vyslap hore. Este bola tma, ked sme vosli do lesa, kto tu cestu pozna, tak vie o com hovorim.. Nevideli sme si ani poriadne pod nohy, ale nastastie sa postupne zacalo rozvidnievat. Ten posledny stupak pred vyhliadkou bol masaker... Vysli sme uplne hore na vezu tam sme vytiahli stativy na kamery a rozbalili dve anteny meter od seba, ved kazdy musi mat svoju  .Na drate sme boli uz tesne pred siedmou rano. Okolo deviatej to tam uz bol samy turista zachvilu skolske vylety, pricom mladez si davala preteky, kto rychlejsie vybehne hore a to iste aj cestou dole. Takze ta vyhlidka sa tak kyvala, ze sme museli pridrzat uviazane anteny, lebo islo ich vyvalit... Okolo siestej sme to zabalili a vydali sa na zostup naspät do Modry. cesta nam v oboch pripadoch trvala asi 1:15 co bolo tusim aj menej ako cas na turistickych tabulkach. Tolko z nasho portejblu a citenia pohybov veze pri vysielani.


Offline IvanBardejov

  • KN09MH
  • Moderátor
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 1129
    • Karma: 29
    • Zobraz profil
Odpovedať #13 on: Marec 09, 2012, 02:23:23 ráno
okrem Lomnicaku je este dobra kota Chata Solisko a doma pre nas blizko Magura 900 m.n m.


Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #14 on: Marec 09, 2012, 02:24:00 ráno
V Bratislave sa da aj na Devinsku Kobylu, zazil som tam cca. pred 12 rokmi expedicku z jedneho miesta vyhlad smerom na juh, dobre islo rakusko, taliansko, chorvatsko...


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #15 on: Marec 09, 2012, 02:24:41 ráno
Tam sa zastavim hned jak prijedu do BA, tusim, ze sa tam da dostat i normalne autom dostat. Ked si dobre pamatuju tak tam je raketovy kryt a kryt pre tanky. Jenom nevim jestli sa tam da dostat autom.


Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #16 on: Marec 09, 2012, 02:26:28 ráno
Autom sa tam da dostat, mozno sa da aj zaparkovat pri tom hoteli, co tam je. A slapacka odtial trebars na vrchol kopca trva mozno tak 10-15 minut. Planujem niekedy v lete tam vyliezt, po rokoch by sa aj patrilo.


Offline Dejvid

  • Administrator
  • Guru portálu
  • *****
    • Príspevky: 548
    • Karma: 36
  • exp. Dunajec
    • Zobraz profil
  • Lokátor: KN09IH
  • Skype: davadejvid
Odpovedať #17 on: Marec 09, 2012, 02:27:38 ráno
Tam je niekde hotel? Ja myslel ze tam je byvale vojenske pasmo a boly tam kasarne. Urcite sa tam zastavim jak prijedu do BA cca za 2-3 tyzdne.


Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #18 on: Marec 09, 2012, 02:28:17 ráno
Ale ano, ta byvala raketova zakladna tam je, ale asi 5 minut peso od nej je hotel, svojho casu sa volal "Horsky hotel Ano, prosim", neviem ako sa vola dnes...


Offline blueneon81

  • Senior portálu
  • ***
    • Príspevky: 105
    • Karma: 12
    • Zobraz profil
  • Lokátor: JN88NC
Odpovedať #19 on: Marec 09, 2012, 02:29:38 ráno
dnes som chcel ísť na Devínsku Kobylu, ale nejak to nevyšlo. Staničku momentálne nemám, vedel by som zohnať maximálne rúčku, ale bez akupacku.